Czym charakteryzuje się solidna i wandaloodporna łazienka publiczna

Z toalet publicznych korzysta wiele osób. Większość robi to w kulturalny sposób. Jednak zdarzają się również przypadki wandalizmu, które uniemożliwiają innym ponowne korzystanie. Na zniszczenia narażone są szczególnie publiczne toalety umieszczone na terenie miasta oraz te przy obiektach pożytku publicznego, takich jak stadiony czy hale sportowe, na których odbywają się wydarzenia przyciągające sporą liczbę ludzi. Czy można w jakiś sposób zabezpieczyć toalety przed działaniem wandali? Można – wystarczy zastosować odpowiednie technologie i elementy wyposażenia o wzmocnionej konstrukcji.

Jakie baterie najlepiej sprawdzą się w toaletach publicznych?

W toaletach publicznych obok muszli toaletowych czy umywalek najczęściej niszczone są baterie przy umywalkach. Są to też jedne z najbardziej awaryjnych elementów wyposażenia toalety publicznej. Dlatego warto wybierać takie baterie, które będą wytrzymywały intensywną eksploatację. Producenci armatury użytkowej oferują duży wybór produktów tworzonych z myślą wyposażenia toalet publicznych.

Jednym z najchętniej wybieranych elementów tego typu są baterie bezdotykowe, działające na czujnik – gdy osoba chcąca umyć ręce zbliża dłonie do baterii, woda sama zaczyna lecieć. Jest to też rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić duże ilości wody, gdyż osoba odpowiedzialna za obsługę toalety może wybrać czas, w jakim będzie płynęła woda od momentu przyłożenia dłoni do baterii. Jest to również najbardziej higieniczne rozwiązanie, gdyż nie dotyka się wyposażenia toalety.

Zobacz również  Niezbędne wyposażenie do biura

Inną propozycją są baterie wciskane, w których należy nacisnąć górę baterii, by popłynęła woda. Również w tym przypadku woda płynie jedynie przez określony czas. Najrzadziej spotykanym rozwiązaniem są tradycyjne baterie z odkręcanymi kurkami.

lazienka publiczna

Jakie wybrać umywalki i muszle toaletowe na wyposażenie toalety publicznej?

Dlaczego do najczęściej niszczonych elementów wyposażenia toalety publicznej należą muszle toaletowe i umywalki? Są to elementy łatwe do zniszczenia czy wyrwania. Dlatego coraz więcej osób zarządzającymi toaletami publicznymi odchodzi od wyposażania tego rodzaju miejsc w tradycyjne, wykonane z ceramiki muszle toaletowe czy umywalki, stawiając na bardziej wytrzymałe materiały takie jak np. stal nierdzewna. Materiał ten jest wytrzymały na wgniecenia czy zarysowania, a dobrze przymocowany do ścian czy podłogi toalety będzie wytrzymywał także próby wyrwania.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę urządzając toaletę publiczną?

Ważną kwestią dotyczącą zabezpieczenia toalety publicznej przed wandalizmem jest to, by w pomieszczeniu znajdowało się jak najmniej ruchomych elementów, które łatwo oderwać czy zniszczyć. Obecnie bardzo popularne rozwiązania są w pełni zautomatyzowane i bezdotykowe. Chodzi tutaj zarówno o obsługę kabin toaletowych, jak i dozowników mydła czy baterii umywalkowych oraz suszarek do dłoni. Mniejsza liczba elementów ruchomych czy takich, które wymagają ingerencji osoby korzystającej z toalety znacznie zmniejszy ryzyko uszkodzenia wyposażenia wnętrza toalety publicznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *