Czym są plamy pigmentacyjne i jak sobie z nimi radzić?

Wszystkie kobiety marzą o gładkiej skórze pozbawionej zmian. Trudno osiągnąć taki stan, gdyż tryb życia, eskpozycja na światło słoneczne i zmiany hormonalne odbijają się na naszej skórze. Wiele pań boryka się z plamami pigmentacyjnymi, które sprawiają, że skóra ma nierównomierny koloryt. Jak sobie z nimi radzić? Czy Bioliq na przebarwienia pomoże?

Czym są plamy pigmentacyjne? Co warto wiedzieć zanim sięgniemy po Bioliq na przebarwienia?

Plamy pigmentacyjne są efektem zaburzeń barwnikowych, czyli nieprawidłowej produkcji melaniny, która jest naturalnym barwnikiem skóry. Jednym z najczęściej pojawiających się plam tego typu są piegi, które przyjmują postać plamek o wielkości 1-5 mm. Powodem ich pojawiania się jest wzmożona aktywność melanocytów naskórkowych, która następuje na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne. Ostuda (chloasma) to brązowe plamy barwnikowe, które pojawiają się na skutek zaburzenia gospodarki hormonalnej u kobiet, zbytniej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne oraz przez uwarunkowania genetyczne. Najczęściej mają żółtobrunatny lub ciemnobrunatny kolor. Plamy soczewicowate pojawiają się wraz z dojrzałością wiekową i z tego właśnie względu nie można im zapobiec. Występują także przebarwienia pozapalne, które są śladem po trądziku czy rozległych odczynach alergicznych. Tego typu zmiany mogą ustąpić samoistnie, a proces ten przyspieszymy stosując Bioliq na przebarwienia.

Zobacz również  Ból pleców i kręgosłupa, jakie przyczyny?

Jak działa Bioliq na przebarwienia?

Dermokosmetyk Bioliq na przebarwienia jest przeznaczony do skóry skłonnej do przebarwień. Możemy kupić zarówno krem, jak i serum z tej serii. Krem zawiera ekstrakt z Rabdosia rubescens – niewielkiej rośliny pochodzącej z północnej części Chin. Wyciąg z niej ma właściwości hamujące rozkład melaniny, hemoglobiny i kolagenu, więc jest idealnym składnikiem preparatów o właściwościach rozjaśniających, gdyż zmniejsza widoczność plamek pigmentacyjnych. Krem stosuje się do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Regularne nakładany zmniejsza widoczność przebarwień, plam posłonecznych i plamek pigmentacyjnych, a co więcej zapobiega powstawaniu nowych. Krem może zastąpić dotychczas stosowny główny preparat pielęgnacyjny do twarzy, gdyż działa na skórę regenerujące, nawilżająco i odżywczo. Bioliq na przebarwienia to także punktowe serum depigmentacyjne, które redukuje i rozjaśnia zmiany hiperpigmentacyjne, wyrównując koloryt skóry. Zawarty w preparacie kwas szikimowy jest naturalnie występującym związkiem uzyskiwanym z pochodzącego z terenów Dalekiego Wschodu krzewu Illicium lanceolatum. Jest cenionym surowcem kosmetycznym, gdyż ma bardzo silne właściwości złuszczające, a nie podrażnia skóry. Serum zawiera filtr ochronny (SPF 20), który zabezpiecza skórę przed działaniem promieni słonecznych UVA/UVB, stymulujących proces hiperpigmentacji. Kosmetyk ma lekką konsystencję, dobrze się rozprowadza i szybko wchłania pozostawiając na niej delikatny, satynowy film.

Plamy pigmentacyjne nie dodają uroku, a trudno je zakryć. Nie poddawajmy się i rozpocznijmy batalię o skórę bez szpecących zmian. W walce pomoże nam systematyczność i Bioliq na przebarwienia.

Zobacz również  Jakie są modne kolory farb do wnętrz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *