Ile razy trzeba malować ścianę białą emulsją, żeby pokryło ścianę?

Malowanie ścian i sufitów, to jedynie z pozoru temat łatwy i przyjemny. W praktyce malowanie okazuje się dosyć trudne, zwłaszcza jeżeli komuś zależy na tym, aby powierzchnia została pokryta idealnie równomiernie. Co zrobić by odnowić wnętrze mieszkania? Można w tym celu wynająć specjalistów lub też pokusić się o wykonanie remontu na własną rękę.

Malowanie z pomocą specjalistów

Ta opcja zakłada minimalizację wysiłku, a wkład własny zostaje ograniczony jedynie do wydania określonej ilości pieniędzy. Często, to nawet firma remontowa dokonuje zakupu farby według zaleceń klienta, choć akurat ten krok warto wykonać samodzielnie, by mieć absolutną pewność co do tego, że podczas malowania zostanie użyty dokładnie taki produkt, jaki został przez nas wybrany. Firma remontowa ma ogromne doświadczenie w malowaniu ścian i sufitów, więc remont przy jej udziale powinien minąć szybko i sprawnie. Jakie są minusy takiego rozwiązania? Otóż trzeba nastawić się na koszty. Ceny usług malarskich w ostatnim czasie poszły znacznie w górę. Jeżeli ktoś ma do pomalowania niewielką powierzchnię, na przykład samą łazienkę, to raczej nie doczeka się na ekipę remontową, gdyż takie zlecenie jest dla nich nieopłacalne. Z terminami też bywa ciężko. Niekiedy remont należy zaplanować na kilka miesięcy do przodu. Jeżeli ktoś ma nieco odwagi, determinacji i wolnego czasu, to może pokusić się o to, aby pomalować pomieszczenie na własną rękę.

Zobacz również  Uniwersalne kolory ścian i ich zalety

Samodzielne malowanie pomieszczeń

Chcąc mieć remont za sobą jak najszybciej, bez konieczności oczekiwania długich tygodni na ekipę remontową, można wziąć się samodzielnie do pracy. Co będzie potrzebne? Na pewno odpowiednie przyrządy do malowania oraz farba. W ostatnim czasie do malowania wnętrz często wykorzystywane są emulsje białe oraz kremowe. Popularność tych rozwiązań w dużej mierze powiązana jest ze skandynawskim stylem minimalistycznym wystroju wnętrz.

Ile razy trzeba pomalować ścianę?

Kwestia tego, ile razy trzeba będzie pomalować ścianę białą emulsją, aby została idealnie pokryta jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest ściana. Czy będzie malowana gładź czy też wcześniejsza warstwa farby. Każdy producent emalii do malowania daje wskazówki dotyczące jej używania. Przeważnie wystarczy dwukrotne pomalowanie powierzchni. Należy pamiętać o tym, aby pomiędzy malowaniami zachować odpowiedni odstęp czasowy, tak by farba miała szansę wyschnąć na ścianie. W przeciwnym razie cały efekt będzie raczej mizerny i pracę trzeba będzie zaczynać od początku. Przy malowaniu ścian najlepiej sprawdzi się wałek. Precyzyjne i równomierne nanoszenie farby przy jego pomocy jest znacznie prostsze niż przy użyciu pędzla. Wałki do malowania ścian można dostać w każdym sklepie budowlanym, dostępne są w różnych rozmiarach, co znacznie ułatwia pracę. Malowanie ścian, choć nie jest zadaniem prostym, to gdy zostanie wykonane samodzielnie to przynosi ogrom satysfakcji.

Zobacz również  Najskuteczniejsze farby do ścian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *