Jakie pytanie zadać deweloperowi?

Zakup mieszkania to zawsze jedna z ważniejszych decyzji w życiu. W końcu większość Polaków musi wziąć na ten cel kredyt nawet na 30 lat. Takie zobowiązanie może wywoływać sporo stresu, dlatego zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z konkretnym deweloperem, warto zadać mu pewne pytania. Po co? Aby rozwiać swoje wątpliwości oraz dowiedzieć się jak najwięcej na temat inwestycji. Poniżej podpowiadamy, jakie nurtujące kwestie należy wyjaśnić jeszcze przed podpisaniem umowy.

Inwestycje mieszkaniowe Wrocław – o co pytamy dewelopera?

Deweloper to przedstawiciel wielkiej firmy budowlanej, która realizuje jakąś inwestycje. To może być budowa obiektów dedykowanych na biura, sklepy albo po prostu mieszkania. Przeciętny Kowalski kontaktuje się z pracownikiem biura deweloperskiego wtedy, gdy chcę kupić dla siebie nieruchomość. Co powinno interesować go podczas pierwszej rozmowy? Bez wątpienia jedna z najważniejszych kwestii dotyczy wszystkich aspektów samej inwestycji. Deweloperzy realizują budowy w różnych miejscach w konkretnym mieście. Warto zatem dopytać zarówno o te, które przyciągnęły naszą uwagę, jak też inne, realizowane gdzieś w okolicy. Może okazać się, że znajdziemy tam nieruchomość, która będzie bardziej odpowiadać naszym potrzebom i oczekiwaniom. Czasami dotyczy to na przykład metrażu mieszkań, ich ceny za metr kwadratowy. Niektóre lokalizacje są bardziej prestiżowe, a stawiane budynki bardziej luksusowe. Będzie to wpływało na ich cenę za metr kwadratowy. Jeżeli będzie ona zaporowa, nie trzeba jeszcze rezygnować ze starań on zakup nieruchomości. Może w innej części miasta deweloper buduje coś bardziej przystępnego cenowo. Warto rozważyć te kwestie.

Zobacz również  Jakiej marki niszczarkę wybrać?

Plany inwestycji – o co musi zapytać zdecydowany klient?

Jedna z najważniejszych kwestii to plan zagospodarowania przestrzeni, w której będą znajdować się interesujący nas budynek. Jest to sprawa bardzo istotna, ponieważ w końcu to otoczenie, w którym planujemy mieszkać. Warto dowiedzieć się, czy to jest wersja ostateczna planu zagospodarowania, czy też po drodze mogą pojawić się jakieś zmiany. Najczęściej niestety w umowie dewelopera zastrzeżone są te kwestie. Może zatem okazać się, że ze względu na poszukiwanie oszczędności, pewne elementy wykończenia budynków, zagospodarowania przestrzeni zielonej, zastosowanych materiałów, mogą ulec zmianie. Warto dokładnie o to dopytać, tak by deweloper wskazał, co może wyglądać inaczej niż w planie i projekcie, który przedstawiony jest klientom. Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia to ta dotycząca terminu realizacji. Z pewnością deweloper zostawi sobie pewne widełki czasu, jednak warto uściślić, o ile dłużej może trwać realizacja inwestycji. Te szczegółowe kwestie dotyczą już osób, które są na serio zainteresowane zakupem nieruchomości i została im przedstawiona już wstępna umowa. Trzeba ją bardzo dokładnie przeczytać, podkreślić punkty, które wzbudzają wątpliwości oraz wymagają uszczegółowienia. Następnie skupić się na nich podczas rozmowy z przedstawicielem dewelopera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *