Kleje na ciepło w branży florystycznej – do czego można je wykorzystać?

Kleje na ciepło mają wiele zastosowań w branży florystycznej. Są trwałe, łatwe w użyciu i do tego dość tanie. Kleje dostępne są w wielu wariantach – od bezbarwnych po kolorowe z brokatem. Dzięki temu kleje są wielofunkcyjne i przy odrobinie wyobraźni można stworzyć przy ich pomocy coś niesamowitego.

Ozdoby na liściach

Florystyka byłaby nudna bez ozdób. Z tego powodu często bukiety ozdabia się liśćmi z dodanymi na nich detalami. Często są to drobiazgi wykonane z drewna, trzciny i porcelany. Zdarzają się także ozdoby z tworzywa. Dzięki nim bukiet staje się bardziej oryginalny i równocześnie zabawny. Ciekawym rozwiązaniem może też być przyklejenie na liściach cekinów, błyszczących kamyczków czy dżetów. Czasami sięga się też po koraliki i sztuczne perełki. Wszystkie te detale trzeba jakoś przyklejać… i właśnie tutaj na scenę wkracza klej na gorąco. Pozwala on na skuteczne i szybkie przymocowanie dekoracji. Dzięki temu, że klej jest bezbarwny, można to zrobić w sposób bardzo estetyczny.

Stroiki

We florystyce dużą popularnością cieszą się stroiki. Często mają one formę wieńca, który bez kleju po prostu nie będzie się trzymał. Stąd też dobrze jest wzmocnić go przy pomocy kleju na gorąco. Klej można wykorzystać do tego, by z kwiatów utworzyć pożądaną formę oraz zabezpieczyć wszystkie elementy przed przesuwaniem się. To właśnie dzięki użyciu kleju można tworzyć bardzo skomplikowane i spektakularne kompozycje, które równocześnie są na tyle stabilne, że można je przenosić, a nawet przesyłać. Kleje na gorąco przydają się również do tego, by zabezpieczać bukiety, wieńce, ozdoby na stół oraz ozdoby na nagrobki.

Zobacz również  W co inwestować po pandemii?

Flower boxy

To nowoczesne ozdoby, które są wykonywane z kwiatów zamkniętych w pudle. Kwiaty te muszą być dokładnie ułożone i nie przesuwać się, by wyglądały świetnie i to w taki sposób, w jaki zaplanował to florysta. Stąd też konieczne jest zabezpieczenie kwiatów przy pomocy kleju na gorąco. Kleje są wykorzystywane do tego, by utrzymywać całą kompozycję na miejscu. Flower boxy są często przekazywane w formie prezentu, więc muszą być odporne na przenoszenie ich lub wysyłkę. Muszą do adresata dotrzeć w stanie idealnym.

Obrazy z chrobotka

Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszą się obrazki z chrobotka. Są to dzieła, które powstają poprzez przyklejanie mchu do korkowej podstawy. Chrobotek dostępny jest w wielu kolorach, więc można tworzyć z niego barwne i oryginalne kompozycje. Oczywiście, by obraz był trwały, musi być sklejony klejem na gorąco. To właśnie dzięki niemu obrazy można wieszać na ścianach bez obaw o to, że mech się przesunie lub odpadnie. Obrazy z chrobotka to prawdziwy hit DIY, który szturmem podbił także kwiaciarnie i pracownie artystów florystycznych. Ich powodzenie nie dziwi, bo obrazy są wyjątkowo estetyczne, oryginalne i równocześnie na tyle trwałe, by można było bez obaw traktować go jako stałą ozdobę wnętrza. Takie obrazy doskonale będą wyglądały także jako tło do zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *