Malowanie podłogi – skuteczny sposób na odświeżenie kuchni

 

Wymiana kuchennej podłogi jest kosztowna i czasochłonna, jeżeli więc znudził Cię wygląd starych płytek, rozważ ich pomalowanie na zupełnie nowy kolor. Na oczyszczenie i pomalowanie podłogi wystarczy zaledwie jeden weekend, za to uzyskany efekt na długo odmieni Twoje wnętrze.

Skandynawskie biele czy marokańskie żółcienie?

Niezależnie od tego, który styl jest Ci bliższy, wystarczy kilka godzin pracy, abyś mógł cieszyć się nim we własnej kuchni. Malowanie płytek jest bardzo łatwe i pozwoli Ci nie tylko uzyskać unikalny efekt przy niewielkim nakładzie środków finansowych, ale również czerpać wiele satysfakcji z własnoręcznie wykonywanej pracy. Do odświeżenia kuchennej podłogi będziesz potrzebować zaledwie kilka akcesoriów: farbę do płytek, pędzelki, wałek, specjalną taśmę ułatwiającą nanoszenie wzorów oraz szczoteczki i preparat do oczyszczenia starej podłogi przed rozpoczęciem malowania. Zanim jednak przystąpisz do działania, rozważ narysowanie projektu. Nie będzie on potrzebny, jeśli zamierzasz pomalować całą podłogę na jeden kolor, lecz stanie się niezbędny, gdy zapragniesz pokryć płytki wzorem szachownicy lub namalować na niej imitację pałacowej mozaiki. Jak rozpocząć jego tworzenie? Najpierw rozrysuj wzory na kartce papieru, a następnie naszkicuj je na płytkach i dla ułatwienia wyklej kontury wybranego motywu specjalną taśmą. Jeśli Twój wybór padł na szachownicę, pomaluj wszystkie płytki na jednolity kolor, a dopiero po wyschnięciu farby przyklej do podłogi ramki z taśmy, które zapobiegną przypadkowemu rozlewaniu się farby w kontrastowym kolorze.

Zobacz również  Jak zorganizować skuteczny plan sprzątania w domu?

O czym trzeba pamiętać?

Malowanie podłogi nie jest trudne, lecz przed jego rozpoczęciem niezbędne będzie dokładne oczyszczenie całej powierzchni płytek oraz wypełnienie ewentualnych ubytków. Pamiętaj też o tym, by wybrać specjalistyczną farbę dostosowaną do materiału, który będziesz malować. Jeżeli więc Twoja podłoga jest drewniana, wybierz farbę do drewna, a przed jej naniesieniem dokładnie oczyść oraz zeszlifuj całą powierzchnię desek. Nie zapomnij również o tym, by odkleić taśmy ochronne jeszcze zanim wyschnie farba. W przeciwnym razie możesz niechcący uszkodzić świeżo pomalowaną powierzchnię.

Dzięki odświeżeniu podłogi Twoja kuchnia zyska nie tylko estetyczny wygląd, ale również nowoczesny charakter, zgodny z najnowszymi trendami w wystroju wnętrz. Daj się więc ponieść wyobraźni i zaskocz znajomych oryginalnym wzorem płytek lub desek, które po zaledwie kilku godzinach pracy będą wyglądały jak świeżo zakupione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *