Niezawodne kleje do kartonu

Obecnie na rynku istnieje mnóstwo klejów służących do sklejania poszczególnych przedmiotów. Wśród wielu z nich dużą popularnością cieszą się kleje służące do szybkiego i sprawnego łączenia kartonów czy tektury ze sobą bądź też z innymi przedmiotami. Zatem jaki jest najlepszy klej do kartonu.

Kleje – szeroka oferta

Od pewnego czasu na rynku pojawiają się różnorodne, niezwykle skuteczne w działaniu kleje, z których pomocą można szybko i sprawnie skleić niemalże każdy wybrany przedmiot. Nie brakuje klejów zarówno do klejenia na zimno, jak i na ciepło z użyciem specjalnego pistoletu do klejenia.

W bogatej ofercie wielu sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych znajdują się różnorodne kleje produkowane na bazie dekstryn, polioctanu winylu, polialkoholu winylu czy też kopolimeru akrylowego i etylowego.

Nie brakuje też klejów do klejenia na bazie wodnej, których czas łączenia poszczególnych przedmiotów wynosi zaledwie kilka minut. W dużej mierze jest to zależne od chłonności podłoża oraz temperatury otoczenia.

Wiele z oferowanych klejów nie zawiera w swoim składzie rozpuszczalników szkodliwych dla ludzkiego zdrowia oraz jest doskonale przystosowana do bezpośredniego użycia.

Poszczególne kleje posiadają wszystkie niezbędne atesty PZH, które to dopuszczają nawet do klejenia poszczególnych opakowań, w których znajduje się żywność.

Każdy oferowany klej jest w stu procentach dostosowany do poszczególnych wymagań odbiorcy, które to dotyczą lepkości, gęstości oraz czasu otwartego klejenia, wynikającego ze stosowania różnorodnych urządzeń.

Zobacz również  Jakie antyramy wybrać do zdjęć?

Niezawodne kleje bez rozpuszczalników

Wśród wielu oferowanych klejów dużym zainteresowaniem cieszą się niezawodne podczas użytkowania kleje topliwe, które to nie zawierają w swoim składzie żadnych rozpuszczalników. Ich topienie odbywa się zawsze w warunkach rozgrzania. W przypadku wykonywania prostych zadań, kiedy to jest klejona tektura czy karton o niewielkich rozmiarach problem klejenia rozwiązują pistolety, które to są rozgrzewane do wysokiej temperatury wynoszącej nawet 200 stopni C.t
Urządzenie to jest trzymane w dłoni, a rozpuszczony klej jest nakładany na powierzchnie wymagające trwałego sklejenia.

Na rynku nie brakuje też klejów w bloku oraz granulatów, które to są wykorzystywane przede wszystkim podczas klejenia bardzo dużych powierzchni.

Niezawodne kleje dyspersyjne

Od pewnego czasu kleje dyspersyjne są coraz częściej wykorzystywane do klejenia tektury czy kartonów. Są to takie produkty, w których nierozpuszczalne żywice zmieszane są z wodą. Tworzą one swoistą zawiesinę. Następnie odparowanie wody przyczynia się do właściwego procesu wiązania wzmaganego przez katalizatory. Poprawiają one doskonale siłę powstających połączeń międzycząsteczkowych, natomiast powstała spoina jest bardzo odporna na wodę oraz wysokie temperatury.

Dyspersyjny klej nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, dzięki czemu jest w pełni przyjazny dla środowiska oraz w zupełności niepalny. Ponadto klej ten nie emituje drażniących zapachów. Można go bez problemu nakładać przy użyciu pędzelka, wałka lub metodą natryskową.

Zobacz również  Zorganizuj fachowca do malowania pokoju

Klej dyspersyjny jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w produkcji opakowań, tektury, lecz także podczas etykietowania, klejenia papieru, sztucznej skóry, folii oraz gąbek i styropianu. Ponadto jest on wykorzystywany do laminowania płyt wiórowych oraz przy produkcji płyt wielowarstwowych.

Więcej informacji: https://www.buehnen.pl/obsluga/glosariusz/klej-do-kartonu/47-kleje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *