Jak oświetlić dużą kuchnię?

Nie da się ukryć, że oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne. Co więcej, odgrywa ono w tym pomieszczeniu bardzo ważną rolę. Światło pozwala doświetlić konkretne elementy kuchennego wnętrza – podświetlić blaty czy szafki. Światło nie tylko podnosi komfort pracy w kuchni, ale jest także fajnym i efektownym dodatkiem. Urządzając  kuchnię nie można zapomnieć o oświetleniu. Odpowiedni dobór lamp będzie bezpośrednio wpływał na wygodę korzystania z tego pomieszczenia, dlatego warto pokusić się o lampy nowodvorski.

Czym kierować się przy wyborze oświetlenia w kuchni?

Samo urządzanie kuchni nie należy do najłatwiejszych, gdyż wszystkie jej elementy powinny w pewnym sensie ze sobą współgrać. Mogłoby się wydawać, że wybór oświetlenia jest prostą sprawą, która nie wymaga większego zaangażowania – nic bardziej mylnego! Lampa w kuchni musi spełniać dwa podstawowe warunki. Przede wszystkim powinna odpowiednio oświetlić kuchenne miejsca robocze. Dodatkowo, musi ładnie się prezentować i komponować z meblami i wszystkimi dodatkami. Oświetlenie w kuchni wpływa na bezpieczeństwo oraz podnosi komfort pracy, jednak nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach stanowi też bardzo ważny element dekoracyjny. Lampami, które mogą okazać się wręcz idealne do kuchni, są lampy Alehandro Nowodvorski.

Zobacz również  Sposoby na gęste i długie rzęsy

 

Lampa czy plafon, co wybrać?

Na początku, warto skupić się na klasycznych, centralnym oświetleniu, które zazwyczaj znajduje się na środku sufitu. Jest to najważniejszy punkt oświetleniowy, gdyż skutecznie rozjaśnia i oświetla całe pomieszczenie. W tej grupie możemy wyróżnić żyrandole czy lampy sufitowe – u tutaj, między innymi lampy alehandro nowodvorski. Tego typu lampy są idealnym rozwiązaniem do każdej (nie tylko dużej) kuchni. Swoim ‘blaskiem’ dotrą wszędzie, dobrze oświetlą miejsca robocze i do tego, świetnie się prezentują.

kuchnia - oswietlenieJakie oświetlenie zastosować w przypadku kuchni otwartej?

Kuchnia otwarta rządzi się swoimi prawami i tutaj panują inne zasady. Tego typu kuchnię powinno się oświetlać nieco inaczej, niż tradycyjną kuchnię zamkniętą. Lampę alehandro nowodvorski najlepiej umieścić bardziej ku stronie jadalnej– a więc tam, gdzie znajduje się stół. W tym miejscu natężenie światła powinno być największe, ponieważ przy stole spędza się najwięcej czasu – podczas spożywania posiłków, czy odrabiania lekcji z dziećmi. W dużej kuchni, warto zamontować kilka punktów świetlnych – tak, aby całe pomieszczenie było odpowiednio doświetlone. Oczywiście lampy alehandro nowodvorski to nie jedyne dobre rozwiązanie! W kuchni lubi się różne smaki – podobnie jest z oświetleniem, dlatego warto mieszać (smaki) rodzaje oświetlenia!

Dlaczego warto zdecydować się na dodatkowe oświetlenie w kuchni?

Oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne – odpowiednia jasność wpływa bezpośrednio na komfort pracy oraz bezpieczeństwo podczas kuchennych czynności. Gdy główne źródło światła nie wystarcza lub też jest mało ‘widowiskowe’, to warto pokusić się o dodatkowe lampy. Tutaj świetnie sprawdzą się lampy dekoracyjne. Ich wybór jest naprawdę ogromny, dlatego łatwo można dopasować je do każdego wnętrza. Producenci oferują bardzo dużą gamę wzorów i kolorów, dlatego warto przejrzeć ich oferty i zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Zobacz również  Czym powinna charakteryzować się dobra farba dekoracyjna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *