Jak oświetlić dużą kuchnię?

Nie da się ukryć, że oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne. Co więcej, odgrywa ono w tym pomieszczeniu bardzo ważną rolę. Światło pozwala doświetlić konkretne elementy kuchennego wnętrza – podświetlić blaty czy szafki. Światło nie tylko podnosi komfort pracy w kuchni, ale jest także fajnym i efektownym dodatkiem. Urządzając  kuchnię nie można zapomnieć o oświetleniu. Odpowiedni dobór lamp będzie bezpośrednio wpływał na wygodę korzystania z tego pomieszczenia, dlatego warto pokusić się o lampy nowodvorski.

Czym kierować się przy wyborze oświetlenia w kuchni?

Samo urządzanie kuchni nie należy do najłatwiejszych, gdyż wszystkie jej elementy powinny w pewnym sensie ze sobą współgrać. Mogłoby się wydawać, że wybór oświetlenia jest prostą sprawą, która nie wymaga większego zaangażowania – nic bardziej mylnego! Lampa w kuchni musi spełniać dwa podstawowe warunki. Przede wszystkim powinna odpowiednio oświetlić kuchenne miejsca robocze. Dodatkowo, musi ładnie się prezentować i komponować z meblami i wszystkimi dodatkami. Oświetlenie w kuchni wpływa na bezpieczeństwo oraz podnosi komfort pracy, jednak nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach stanowi też bardzo ważny element dekoracyjny. Lampami, które mogą okazać się wręcz idealne do kuchni, są lampy Alehandro Nowodvorski.

Zobacz również  Wakacyjne DIY – czyli 5 sposobów na kreatywną zabawę z dzieckiem

 

Lampa czy plafon, co wybrać?

Na początku, warto skupić się na klasycznych, centralnym oświetleniu, które zazwyczaj znajduje się na środku sufitu. Jest to najważniejszy punkt oświetleniowy, gdyż skutecznie rozjaśnia i oświetla całe pomieszczenie. W tej grupie możemy wyróżnić żyrandole czy lampy sufitowe – u tutaj, między innymi lampy alehandro nowodvorski. Tego typu lampy są idealnym rozwiązaniem do każdej (nie tylko dużej) kuchni. Swoim ‘blaskiem’ dotrą wszędzie, dobrze oświetlą miejsca robocze i do tego, świetnie się prezentują.

kuchnia - oswietlenieJakie oświetlenie zastosować w przypadku kuchni otwartej?

Kuchnia otwarta rządzi się swoimi prawami i tutaj panują inne zasady. Tego typu kuchnię powinno się oświetlać nieco inaczej, niż tradycyjną kuchnię zamkniętą. Lampę alehandro nowodvorski najlepiej umieścić bardziej ku stronie jadalnej– a więc tam, gdzie znajduje się stół. W tym miejscu natężenie światła powinno być największe, ponieważ przy stole spędza się najwięcej czasu – podczas spożywania posiłków, czy odrabiania lekcji z dziećmi. W dużej kuchni, warto zamontować kilka punktów świetlnych – tak, aby całe pomieszczenie było odpowiednio doświetlone. Oczywiście lampy alehandro nowodvorski to nie jedyne dobre rozwiązanie! W kuchni lubi się różne smaki – podobnie jest z oświetleniem, dlatego warto mieszać (smaki) rodzaje oświetlenia!

Dlaczego warto zdecydować się na dodatkowe oświetlenie w kuchni?

Oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne – odpowiednia jasność wpływa bezpośrednio na komfort pracy oraz bezpieczeństwo podczas kuchennych czynności. Gdy główne źródło światła nie wystarcza lub też jest mało ‘widowiskowe’, to warto pokusić się o dodatkowe lampy. Tutaj świetnie sprawdzą się lampy dekoracyjne. Ich wybór jest naprawdę ogromny, dlatego łatwo można dopasować je do każdego wnętrza. Producenci oferują bardzo dużą gamę wzorów i kolorów, dlatego warto przejrzeć ich oferty i zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Zobacz również  Czym powinna charakteryzować się dobra farba dekoracyjna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *