Panele szklane – Wrocław stawia na ponadczasowe rozwiązania

Szkło to surowiec powszechnie używany w budownictwie i to nie tylko za sprawą szklanych okien czy witraży w drzwiach. Tafle szkła hartowanego mogą być z powodzeniem wykorzystywane do konstruowania wind w budynkach usługowych biurowych bądź luksusowych nieruchomościach, do praktycznych zadaszeń nad drzwi czy jako zabezpieczenie kuchennej ściany – w formie paneli szklanych.

Czy panele szklane są bezpieczne?

U osób zachęconych wizualnymi zaletami tej konstrukcji może się pojawić wątpliwość – czy szkło jest bezpieczne? Przez swoją transparentność i niewielką grubość wydaje się bowiem kruche i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Nic bardziej mylnego – szkło wykorzystywane w branży budowlanej ma odpowiednie atesty wydawane przez Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie, a jego parametry są zgodne z aktualnie obowiązującymi normami prawnymi.

Co więcej, szkło, z którego są wykonane kuchenne panele, przechodzi proces laminacji. Oznacza to, że poszczególne tafle są ze sobą sklejone za pomocą profesjonalnego kleju. Zatem nawet jeśli dojdzie do stłuczenia, panele szklane będą trzymały się w ryzach.

Panele szklane do kuchni – zerwij z monotonią

Panele szklane do kuchni mogą być układane jak kafelki – w spójną mozaikę lub stanowić jedną, gładką taflę o grubości od 4 do 10 mm. Szkło hartowane używane do stworzenia paneli jest odporne na warunki panujące w kuchni – zmienne temperatury, wilgoć czy mikrouszkodzenia. Panele szklane są również odporne na wysokie temperatury, dlatego sprawdzą się również do kuchni z palnikami gazowymi.

Zobacz również  Rodzaje farb wewnętrznych

Dodatkowo produkt ten nie ma porowatej powierzchni, która mogłaby sprzyjać rozwojowi pleśni oraz grzybów, a także jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy przetrzeć konstrukcję ściereczką z wodą i delikatnym detergentem. Szkło ma naturalną zdolność do odbijania światła, dlatego panele doskonale sprawdzą się w małych, ciemnych wnętrzach.

Panele szklane – Wrocław korzysta z nowoczesnych technologii

Kolejna zaletą paneli szklanych jest ich uniwersalny charakter. Produkt może bowiem występować w różnych wariantach kolorystycznych, wersji matowej, połyskującej, mlecznej lub transparentnej. Fani przepychu mogą się zdecydować na umieszczenie pomiędzy taflami fototapety z ulubionym krajobrazem czy apetycznym jedzeniem. Miłośnicy minimalizmu sięgną natomiast po panele szklane bez zdobień, w kolorystyce niekontrastującej z resztą pomieszczenia.

Panele szklane od Prolinea to rozwiązania trwałe przez lata

Remontujesz kuchnię i szukasz rozwiązań, które przetrwają w niezmienionym stanie przez cały okres użytkowania? A może szukasz elementów aranżacyjnych, które wypisują się z utartych schematów i wyznaczają nowe trendy we wnętrzarstwie? Sięgnij po panele szklane od Prolinea, lidera konstrukcji z tafli hartowanych. Produkt ten w stylowy i elegancki sposób odmieni charakter wnętrza i zapewni komfortowe użytkowanie na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *