Stawiasz ogrodzenie tymczasowe? Nie zapomnij o tych elementach

 

Według obowiązujących przepisów prawa budowlanego, teren budowy musi być odpowiednio zabezpieczony. Dotyczy to przede wszystkim uniemożliwienia osobom postronnym dostania się do miejsc, w których przebywanie może nieść ze sobą niebezpieczeństwo w postaci zagrożenia zdrowia lub życia.

W tym celu teren należy ogrodzić. Niekoniecznie ogrodzeniem trwałym, które może ulec zniszczeniu przez używany na budowie sprzęt. Na czas trwania budowy warto postawić na ogrodzenie tymczasowe. Poza wyżej wymienioną, pełni ono dodatkową rolę – zabezpiecza teren przed kradzieżami i aktami wandalizmu. Stanowi doskonałą ochronę ludzi, obiektów i dóbr o charakterze tymczasowym.

 

Samo ogrodzenie tymczasowe nie wystarczy

By w pełni zabezpieczyć teren i ułatwić sobie do niego dostęp jednocześnie, warto wyposażyć ogrodzenie tymczasowe w niezbędne akcesoria. Co przyda się szczególnie?

 

Koło do bramy zamocowane na dole

W połączeniu z zawiasem, umożliwia przesuwanie panelu, otwierając lub zamykając dostęp do posesji. Zakładane jest w dolnej części bramy. Zapewnia płynne ruchy przy manewrowaniu nią, zapobiegając utracie stabilności całego ogrodzenia.

 

Stopa z tworzywa sztucznego lub betonu

Wykorzystuje się ją w celu przymocowania paneli ogrodzeniowych do podłoża. Wykonana jest zazwyczaj ze zbrojonego betonu lub innego solidnego tworzywa sztucznego. Stanowi jeden z najważniejszych elementów w ogrodzeniu tymczasowym. Pełniąc rolę przeciwwagi, stabilizuje poszczególne elementy ogrodzenia, a ostatecznie również cały jego system.

Zobacz również  Najskuteczniejsze farby do ścian

 

Wspornik do ogrodzeń

Jest niezawodnym podparciem ogrodzenia, szczególnie w ciężkich warunkach, takich jak silny wiatr bądź inne niesprzyjające czynniki. Zapobiega przewróceniu paneli.

 

Furtka do ogrodzenia

Choć uznawana jest za produkt jedynie uzupełniający ogrodzenie tymczasowe, warto jest w nią zainwestować, ponieważ umożliwia osobom upoważnionym łatwy dostęp (wejście) na teren budowy. Montowana jest zazwyczaj na stopach betonowych lub na słupkach stalowych.
– uchwyt zabezpieczający przed wysunięciem (kradzieżą) – montowany jest w parze z klamrą spinającą, w celu połączenia ogrodzenia tymczasowego ze stopą. Takie połączenie zapobiega wysunięciu się z niej panela i tym samym – jak sama nazwa wskazuje – uniemożliwia osobom postronnym dostanie się na obszar ogrodzonej posesji.

 

Gdzie kupić ogrodzenie tymczasowe i akcesoria?

Wybierając ogrodzenia tymczasowe, warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na solidne wykonanie i wysokiej jakości materiały. W końcu są to elementy mocno eksploatowane – często zmieniają one swoje położenie – przewozi się je z jednego, na inny obszar budowy (lub innej zabezpieczanej inwestycji). Podczas zakupu ogrodzenia, należy pamiętać także o odpowiednim dobraniu specjalnego osprzętu montażowego.

Wszystkie niezbędne artykuły, można kupić lub wynająć w firmie Arad, która oferuje zarówno sprzedaż, jak i wynajem ogrodzeń oraz rusztowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *