Wakacyjne DIY – czyli 5 sposobów na kreatywną zabawę z dzieckiem

Jeśli posiadamy w domu pistolet i laski kleju na gorąco to mamy gotowy zestaw do ciekawych i oryginalnych zabaw z naszym dzieckiem w deszczowe dni. Oczywiście musimy zachować maksimum ostrożności pamiętając, że grzałka pistoletu rozgrzewa spoiwo do temperatury prawie 200 stopni Celsjusza, a także przygotować sobie odpowiednio bezpieczne miejsce do pracy – po spełnieniu tych podstawowych zasad możemy zaczynać.

Kolorowanki dla dzieci

Klej na gorąco możemy wykorzystać jako szablon do tworzenia oryginalnych kolorowanek dla naszego dziecka. W jaki sposób? Potrzebujemy kilku kartek A4 z białego kartonu, pistoletu z laską kleju oraz nieco talentu plastycznego. Jeśli go nie posiadamy posłużmy się zwykłą papierową kalką, za pomocą której skopiujemy a następnie przeniesiemy na karton wybrany motyw lub postać z bajek. Teraz pokrywamy skopiowane kształty cienka warstwą kleju tworząc szablon, który nasza pociecha wypełni kolorami – oczywiście w przypadku posiadania wspomnianego talentu plastycznego od razu tworzymy wzory pomijając pierwszą część. Dziecku wręczamy akwarele i czekamy aż piękne obrazki-witraże zostaną pokolorowane. Potem tylko chwila na wyschnięcie i możemy je zawieszać na ścianach.

Ozdoby choinkowe

Jeśli choć raz wspólnie z dziećmi przygotujecie ozdoby choinkowe i stroiki z zastosowaniem kleju na gorąco już nigdy nie zatęsknicie za zwykłymi bańkami czy innymi ozdobami dostępnymi w sklepach. Z pomocą kolorowych tasiemek, sznurka, guzików, kartonu i farb możemy wykonać najbardziej fantazyjne ozdoby choinkowe, które zachwycą oryginalnością, a także pozwolą wspólnie stworzyć atmosferę tych najbardziej rodzinnych ze Świąt. W przypadku przygotowywania ozdób choinkowych przydadzą się także rolki po papierze toaletowym, a jeśli dzieci znajdą kilka patyków i ususzonej trawy nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie wykonać szopkę z dzieciątkiem, świętą rodziną, pasterzami i trzema królami – będzie tak samo wspaniała, jak ta w kościele.

Zobacz również  Jak oświetlić dużą kuchnię?

Biżuteria

Jeśli macie w domu małą królewnę to projektowanie i tworzenie własnej biżuterii pozwoli zapomnieć o plusze za oknem, a także urozmaici ostatnie dni przeziębienia. Za pomocą kleju na gorąco możemy stworzyć najbardziej fantazyjne kolczyki, a także wspaniałe naszyjniki i supermodne bransoletki, które wzbudzą wielki zachwyt wśród szkolnych koleżanek. Oprócz tego wykorzystując pudełko po butach lub perfumach możemy wspólnie stworzyć szkatułkę, która pomieści wszystkie własnoręcznie – lub z drobną pomocą mamy – wykonane ozdoby. Wykorzystać możemy wszystko: guziki, tasiemki, fragmenty zepsutej biżuterii, paski i sprzączki oraz wszelkiego rodzaju koraliki. Przyda się też parę starych kolczyków z zapięciem typu klips dla młodej modelki.

Lampka biurkowa

Jeśli nasze dziecko przeżywa fascynację jednym z superbohaterów z uniwersum Marvela, lub całkowicie pochłaniają go Transformersy zaproponujmy mu własnoręczne stworzenie lampki nocnej, która pozwoli zasypiać śniąc o kolejnych przygodach ulubieńców. Potrzebujemy sztywnego materiału na abażur lub kawałka szerokiego kartonu. Najprostszy wybór to karton, na którym młody człowiek rysuje samodzielnie, lub z naszą pomocą, scenę z przygód suberbohatera – tutaj znów może przydać się kalka i skopiowanie wybranego motywu z gazety lub wydrukowanego z Internetu. Potem wystarczy go pokolorować i za pomocą kleju na gorąco skleić karton. Wcześniej od wewnątrz przyklejmy cienkie listewki – powoli to na stabilne ustawienie abażuru.

Zabawki

Po pierwsze za pomocą kleju na gorąco możemy naprawić wszystkie połamane zabawki z plastiku i drewna, ale także stworzyć całkiem nowe wspólnie z własnym dzieckiem. Wykorzystując na przykład wspominane już rolki od papieru toaletowego, kawałki styropianu lub waty oraz farbki możemy wykonać drużynę krasnali, a jesienią figurki z kasztanów i żołędzi, które przetrwają do następnego września. Jeśli nasze dziecko przywiozło z wakacji mnóstwo muszelek i kamyków to, po ich dokładnym wymyciu i wysuszeniu, pomóżmy mu stworzyć z nich oryginalną ozdobną doniczkę lub poidełko dla ptaków. Przycinając kilka listewek i deseczek możemy zrobić dla syna gotowy do złożenia traktor lub samochód, który po sklejeniu wystarczy już tylko pomalować.

Zobacz również  Sposoby na gęste i długie rzęsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *