Zorganizuj fachowca do malowania pokoju

W wielu poradnikach budowlanych znajdują się stwierdzenia, że malowanie ścian to łatwizna i prościzna i każdy jest w stanie sam odnowić mieszkanie. Wielu na pewno tak, jednak są tacy, którzy nie mają zdolności manualnych. Są również tacy, którym zwyczajnie szkoda czasu i wolą zatrudnić malarza pokojowego, a w tym czasie pracować, by na jego usługi zarobić.

Zorganizuj mi, proszę, fachowca

Łatwo powiedzieć! Wprawdzie Internet jest pełen ogłoszeń i reklam, ale bardzo trudno w tej powodzi informacji wyłowić prawdziwego fachowca. Coraz częściej docierają do użytkowników sieci doniesienia, że opinie i komentarze są mało wiarygodne. Jedni „fachowcy” kupują pozytywne recenzje swoich umiejętności, innych, negatywnymi, usiłuje wykończyć konkurencja. Jak więc wyszukać malarza pokojowego, który starannie i szybko wykona pracę, a do tego po zakończeniu posprząta?

Szukając fachowca, najlepiej popytać znajomych i zobaczyć efekt pracy tych polecanych. Dewiza „po czynach ich poznacie” jest bardzo słuszna. Dobrym pomysłem na znalezienie malarza pokojowego jest dopytanie o fachowców w sklepie z farbami. Czasem producenci chemii budowlanej organizują szkolenia dla wykonawców, a następnie ich rekomendują. W ten sposób jest duża szansa na znalezienie malarza doświadczonego, znającego nowe technologie i dostępne produkty. Często nie pozostaje jednak nam nic innego, jak skorzystanie z ogłoszeń.

Malarz pokojowy przyjmie zlecenie

Zatrudnienie „obcego” czyli niesprawdzonego przez nikogo ze znajomych fachowca, zawsze jest swoistą loterią. Możemy trafić na naprawdę rzetelnego specjalistę i tyle samo szans mamy na zatrudnienie niedbałego amatora. Ryzyko zlecenia prac osobie bez doświadczenia i umiejętności można jednak ograniczyć. Najpierw dokładnie przeczytajmy ogłoszenie. Mało prawdopodobne, by prawdziwy fachowiec napisał w ogłoszeniu „pomaluję mieszkanie”. Unikać się też powinno ogłoszeń, które są wyliczeniem mnóstwa umiejętności remontowych wewnętrznych i zewnętrznych. Takie ogłoszenie sugeruje, że umowę podpiszemy z inną osobą niż ta, która prace będzie wykonywać. Dzieje się tak, gdy trafiamy na firmę, która zatrudnia podwykonawców, a malarz pokojowy – bezpośredni wykonawca podejmie pracę bez wcześniejszych oględzin i uzgodnień. Jako, że nie z nim podpisaliśmy umowę, utrudnione będą nasze ewentualne roszczenia.

Zobacz również  Jak wybrać wygodną wersalkę?

Z wybranym fachowcem umówmy się na spotkanie w naszym domu. Gdy przyjdzie punktualnie, gdy zapewni, że wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria posiada, doradzi rodzaj farb i podkładów, sam zatroszczy się o zabezpieczenie mebli i zobowiąże się do posprzątania i przywrócenia wszystkiego do stanu sprzed malowania, możemy zacząć ufać, że trafiliśmy na fachowca z prawdziwego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *